Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Time and time again.

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 5:49 pm

Tresari la vorbele ei, apoi se ridica imediat de jos. Isi ciufuli din nou parul, apoi se indrepta catre tanara, privind-o senin. Uhm... poti sa ramai! adauga el imediat, schitand treptat un zambet larg. Nu i-ar fi stricat o companie, si avand in vedere ca abia venise, iar fi placut sa-si faca noi prieteni. O studia pe fata pret de cateva secunde, apoi se prezenta imediat. Ji-Yong! Imi pare bine si... te rog, mai ramai!


Last edited by Ji-Yong on Sun Jan 30, 2011 5:56 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 5:54 pm

Auzindu-l, se opri în loc, întorcându-se treptat cu corpul în direcţia acestuia.
-Sae. Încântată de cunoştiinţă de asemenea.
Murmură zâmbind şters, închizând uşa, avansând câţiva paşi înainte.
-Bine, o să rămân.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 6:00 pm

Rasufla usurat cand o auzi, apoi o pofti inauntru, mai bine.
- Ia loc! zambi la fel de larg, apoi se agita de parca ar fi fost sarbatoare pentru el. Uhm, te servesc cu ceva? apoi isi indrepta pasii catre bucatarie, cautand de zor cu ce sa o serveasca pe Sae, macar sa faca impresie buna dupa faza de adineauri.
"Ah, la naiba! Unde e?"
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 6:04 pm

Se aşeză pe canapea atentă, continuând a strânge în braţe cartea sa. Începu să privească în jurul său, analizând lucrurile care îi atrăgeau atenţia.
-Hm, un pahar cu apă îmi e de-ajuns..
Răspunse mai apoi întrebării acestuia, având schiţat pe buze un zâmbet.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 6:12 pm

Auzi raspunsul el, apoi rasufla usurat caci de data asta chiar nu mai stia unde pusese sucul. Se intoarse in scurt timp cu paharul de apa cerut, intinzandu-l.
- Poftim! o privi senin, dand sa se aseze, dar nu nimeni canapeaua ci din nou, pe podea. "Ah, pe bune? Din nou! A doua oara... e un semn ceva!" isi spuse in gand in timp ce-si stramba nasul.
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 6:18 pm

-Mulţumesc.
Mormăi luând paharul din mâna acestuia, privind lichidul preţ de câteva clipe. Îl apropie apoi de buze, sorbind scurt.
-Tu chiar iubeşti podeaua aia, din câte observ..
Şopti încercând să-şi mascheze zâmbetul amuzat, îndreptându-şi privirea spre tânărul aflat pe jos.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 6:26 pm

- Mie-mi spui? isi trecu mana peste fata intr-un mod ofticat, apoi se ridica cu greu de jos. Se aseza intr-un final pe canapea, rasufland usurat. Se lasa pe-o parte, cazand cu fata in perna. Scuzeee! mormai el, gesticuland prin aer cu mana dreapta, apoi se ridica in scurt timp, zambind prosteste. Ahm... deci, din cate observ iti place sa citesti! dupa ce rosti acele cuvinte, isi lasa capul pe spate. Era evident, mai ales ca tocmai i-a spus asta "- Eram prea prinsa in carte." . La cat de zapacit era in momentul acela, nu mai realiza nici un cuvant pe care-l spunea.
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 6:32 pm

-Da, îmi place. Şi nu e nicio problemă. Cu toate că..dacă văd bine, de-abea te ţi să nu adormi.
Mormăi strâmbând slab din buze, ştiind că tânărul nu avea cum să o contrazică. Era evident acel lucru din modul în care tânărul se mişca, vorbea, privea.
-Nu mai bine m-ai fi lăsat să plec şi te-ai fi odihnit..?
Întrebă mai apoi pe un ton lent, fixându-l cu privirea.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeSun Jan 30, 2011 6:36 pm

- Ce? Ha? Nu nu nu! incepu sa dea agitat din maini, zambind prosteste. Deobicei dormea o zi intreaga, asa ca se hotara sa o lase mai moale cu somnul. Isi indrepta privirea catre usa, apoi schita un zambet jucaus. Plimbare? intreba pe un ton vioi, in timp ce-si ridica sprancenele si o privi senin pe Sae. Totusi, racoarea de afara l-ar mai fi trezit pe Ji-Yong.
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 2:48 am

-Plimbare..? repetă de asemenea, devenind uşor amuzată de comportamentul tânărului.
-Fie, să mergem.
Continuă mai apoi, schiţând un zâmbet, lăsând în acelaşi timp şi paharul cu apă pe o măsuţă din apropiere.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 10:48 am

"Perfect!" isi spuse in gand, ridicandu-se imediat de pe canapea.
Se indrepta pe hol, luand in picioare adidasii sai, apoi isi infasura bine fularul in jurul gatului. rgh, dupa cum parea afara nu trebuia sa-i lipseasca asta. Isi lua in scurt timp paltonul pe el, apoi cauta de zor cheile. Se invarti cateva secunde imprejur, gasindu-le intr-un final. Pfuui, dracie! rasufla usurat, apoi o privi pe Sae senin. Dupa tine! deschise larg usa, lasand-o pe tanara prima.
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 10:54 am

Îl privi atentă, ea nefiind nevoită decât să-şi recupereze încălţămintea, şi să-şi înfăşureze mult mai bine fularul. Tresări slab când îl văzu terminat, ieşind pe uşă într-o manieră rapidă, oprindu-se imediat după aceea. Îl aşteptă, luându-şi în acelaşi timpul micul ghiozdan de pe spate pentru a pune cartea în el. După ce îndeplini acel lucru, zâmbi scurt, poziţionându-l din nou la loc.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 11:04 am

Iesi din incapere, inchizand usa in urma lui. Inspira adanc, apoi o privi senin pe tanara. Vrei sa mergem intr-un loc anume? se uita atent catre Sae, clipind de cateva ori. Isi cauta mai bine prin buzunarele paltonului portofelul, asta in caz de mai aparea cate ceva~ nu vroia sa faca impresie proasta, cel putin nu acum.
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 11:19 am

-Hm, nu, mi-e indiferent. Aproximativ oriunde e bine..
Răspunse accentuând acel 'aproximativ', deoarece existau locuri prin care nu ar călca. Aştepta însă o sugestie din partea tânărului, începând în acelaşi timp a coborî treptele într-o manieră leneşă.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 11:35 am

Cazu pe ganduri, coborand parca in reluare scarile acelea. Ce zici de o cofetarie ceva? o privi senin pe tanara, apoi isi duse o mana dupa gat ciufulindu-si parul. Ceva dulce nu cred ca ar strica! zambi larg, coborand toate scarile apropiindu-se apoi de usa blocului, pentru a o deschide.
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 11:42 am

Ajunsese jos cu mult înaintea tânărului, privindu-l cum coboară într-o manieră atât de lentă încât îi venea să râdă, dar se abţinu.
-Cofetărie..? Da, îmi convine. Ceva dulce e bine venit la orice oră, minut, secundă din zi.
Şopti într-un mod destul de rapid, pregătindu-se a părăsi blocul complet.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 11:53 am

Ii deschise usa fetei, insa inchise imediat ochii atunci cand simti aerul rece ce-i veni brusc in fata. Clatina usor din cap, iesind in urma fetei, ducandu-si mainile din nou in buzunarele paltonului.
- Ma bucur sa stiu ca mai cunosc pe cineva care iubeste tot ce e dulce! zambi larg, apoi o lua incet la pas, uitandu-se prin jurul sau.
Back to top Go down
Sae
Founder
Sae


Posts : 10

Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 12:06 pm

Scânci slab când fu lovită puternic de frigul de afară, închizând scurt ochii, strângând de ei. Îi deschisese mai apoi, fixându-şi privirea în faţă, începând a păşi.
-Da, deşi o să ajungem la diabet în scurt timp, cel mai probabil..
Şopti pe un ton amuzat, sperând să nu se întâmple un astfel de lucru, deoarece ar fi însemnat o adevărată tortură pentru ea. Mergea în paralel cu tânărul, admirând priveliştea din jurul lor.
Back to top Go down
http://ethernal-dream.nstars.org
Guest
Guest




Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitimeMon Jan 31, 2011 12:10 pm

Zambi amuzat de vorbele ei, mergand cu pasii apasati.
- Nee, nu se va intampla asta! Cel putin nu acum... privi drumul cu un ochi inchis, gandindu-se cum ar fi viata fara ciocolata si toate celelalte. Tresari imediat, ca si cum s-ar fi trezit dintr-un cosmar.
"Fara prajituri? Mai bine mort decat fara!"
Back to top Go down
Sponsored content





Time and time again. Empty
PostSubject: Re: Time and time again.   Time and time again. Icon_minitime

Back to top Go down
 
Time and time again.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Time is running out.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: House :: Rooms ♪-
Jump to: